Náš tým na dětském Rescue Marathonu

Pod názvem Rescue Marathon kid´s edition letos podruhé uspořádala 7. místní skupina ČČK Praha 1 dětskou verzi tradičního zdravotnického cvičení Rescue Marathon. Akce se uskutečnila 5.-6. září v Kostelci u Heřmanova Městce za účasti dvanácti dětských týmů, nejen z řad ČČK, ale také mladých dobrovolných hasičů a skautů. Novinkou letos bylo rozdělení týmů do dvou věkových kategorií. Náš tým byl v té mladší, stejně jako místní skupina ČČK Štětí, a dva týmy skautů.
Už ve vlaku jsme se setkali se starším týmem z Roudnice nad Labem. V 17 hodin nás dobrovolní hasiči vyzvedli na pardubickém Hlavním nádraží, a odvezli nás do objektu. Po večeři jsme byli spolu s ostatními týmy přivítáni a informováni o průběhu akce. Následovala porada velitelů dětských týmů, porada ostatních členů, a také porada figurantů. Večer proběhl hromadný zásah, při kterém musely čtyři mladší týmy spolupracovat za tmy. Skupina figurantů na venkovním hřišti byla pobodána vosami, ale kromě toho se objevily například popáleniny nebo zlomeniny. Děti musely samozřejmě myslet i na tepelný komfort figurantů. Na starší týmy čekala o něco těžší záchranná akce, při které bylo příčinou zranění neopatrné zacházení se zábavní pyrotechnikou. Obě modelové situace byly samozřejmě následně zhodnoceny.
V sobotu ráno se po snídani opět všechny týmy shromáždily venku, kde jsme získali instrukce k hlavní části marathonu. Pět stanovišť pro mladší děti bylo rozmístěno na trase dlouhé přibližně 5 km. Náš tým začínal u blízkého kostela. Na tomto stanovišti se sešly 4 poraněné pohádkové princezny. Pokračovali jsme k autonehodě. Následně jsme se dostali na pirátské stanoviště u zdechovického rybníka. Zajímavé bylo kouzelnické stanoviště, kde byli zranění spadlí z košťat, kteří měli dokonce kouzelnické klobouky. Jako poslední nás čekalo stanoviště, na kterém došlo k nehodě v kuchyni, a následkem byly samozřejmě popáleniny.
Po návratu na základnu čekal děti ještě poklad, ukrytý ve sklepě. Předtím, než ho děti našly, ale musely vyplnit tajenku. Rozdělili jsme si odměny, zabalili jsme si a vyčkali jsme na společné zhodnocení akce, po kterém jsme vyrazili zpět domů. Celkově jsme byli z akce více než nadšeni. Bylo to mnohem zajímavější, než když si zkoušíme zásahy v klubovně. Všichni jsme si akci užili a domů jsme se vrátili s lítostí, že trvala jen necelé dva dny. Pokud jste zde letos nebyli, neváhejte a jeďte příště.
Rádi bychom poděkovali organizátorům za to, že pro nás tuto akci připravili. Akce by se neobešla také bez následujících sponzorů: KOMS Mělník, Kolínské sodovkárny, Mlékárna Hlinsko, Elektrárna Opatovice, Chládek a Tintěra a.s., JaGa spol. s.r.o., Požární bezpečnost s.r.o., Nivea, Ekopanely servis s.r.o., BestDrive a Hamé s.r.o. Pomáhal také Sbor dobrovolných hasičů Heřmanův Městec, Načešice a Kostelec u Heřmanova Městce, sdružení Rescueinfo, a samozřejmě náš Oblastní spolek ČČK Praha 1.

Zde jsou fotky z akce

Žádné komentáře:

Okomentovat