Naše skupina na soutěžích mladých zdravotníků

Jako každý rok se letos opět konala okresní a krajská soutěž mladých zdravotníků.
Okresní soutěž se konala ve čtvrtek 12. května v Meet Factory na Smíchově. Utkalo se v ní 13 mladších a 8 starších družstev, rozdělených dále do kategorií podle městských částí. Družstva (obvykle pětičlenná) jako vždy ošetřovala namaskovaná poranění na pěti stanovištích. Z toho jedno stanoviště je vždy individuální, takže každý mladý zdravotník zde ošetřuje samostatně. Na dalších stanovištích naopak musí celý tým spolupracovat.
Vyhlášení výsledků jsme očekávali s velkým napětím. Náš mladší tým zvítězil nejen v obvodu Praha 2, ale i v porovnání s ostatními pražskými obvody, a stal se tak nejlepším týmem celé soutěže, byť byl oslabený o jednoho člena. Našemu staršímu týmu se bohužel už tolik nedařilo, ale příště to bude určitě lepší. Náš tým byl totiž mezi staršími nejmladší, a tak se bude určitě ještě zlepšovat až do roku 2020. Do krajského kola, které se konalo v pátek 20. května v Malostranské besedě, tak postoupil jen náš mladší tým, který zde získal startovní číslo 1, jako "jedničky z jedničky".
Krajského kola se zúčastnilo celkem 7 mladších a 6 starších týmů. Náš tým, doplněný o náhradníky, si prošel pět stanovišť, rozmístěných na zlaté dobré Malé Straně. Dvě stanoviště se nacházela přímo v Malostranské besedě, jedno stanoviště vedle školky v Hellichově ulici, další stanoviště za Tyršovým domem, a transportní stanoviště bylo v Českém muzeu hudby. I tentokrát mladí zdravotníci ošetřovali různá maskovaná poranění.
Náš mladší tým skončil na čtvrtém místě, ale i tak si zaslouží velké uznání, protože na okresní soutěži bychom to vyhráli na celé čáře. I přes nepříznivé okolnosti a absenci některých členů týmu.

Fotky z okresní soutěže jsou zde
Fotky z krajské soutěže jsou zde

Žádné komentáře:

Okomentovat