Nautis Fest 2017

V sobotu 17. června 2017 odpoledne se u Písecké brány v Praze konal Nautis Fest, což je multižánrový festival, na kterém vystupují autistické kapely i autistický divadelní soubor. Cílem této akce je ukázat, že na autismus se nelze dívat jen jako na handicap, protože lidé s poruchami autistického spektra jsou často velmi nadaní v různých oborech. Svou výstavu fotografií o autismu zde představil i známý reportážní fotograf Jan Šibík.
Součástí akce byl mimo jiné stánek Pestré společnosti, která zde ukázala, jak můžou pomáhat asistenční psi. Hned vedle měla svůj stánek také naše místní skupina ČČK. Po celé odpoledne se mohli návštěvníci akce u nás naučit, jak poskytovat první pomoc při krvácení a při bezvědomí. Všichni si samozřejmě mohli na vlastní kůži vyzkoušet resuscitaci naší anduly. Nemohlo chybět ani maskování realistických krvavých poranění. Hned po ukázce činnosti asistenčních pejsků přišla na řadu naše komentovaná ukázka první pomoci, při které hostující figurantka s krvavou ránou hlasitě panikařila.
Na závěr sedmihodinové akce zahrála na pódiu kapela No Ambition, která je spjata s naší místní skupinou, protože vystoupila už na dubnovém Společenském večeru Červeného kříže, a jeden člen této kapely je navíc i v humanitární jednotce našeho oblastního spolku.


Podívejte se na fotky z akce
Podívejte se na videozáznam naší ukázky

Žádné komentáře:

Okomentovat