Krajská soutěž mladých zdravotníků 2015

Ve čtvrtek 21. května 2015 se konalo krajské kolo soutěže mladých zdravotníků, které pořádal náš Oblastní spolek ČČK Praha 1 v prostředí zlaté dobré Malé Strany, kde naše skupina vznikla. Oba naše týmy však byly v oslabení, tedy pouze ve čtyřech. Sešli jsme se ráno v 8:30 na Malostranském náměstí, odkud jsme vyrazili na malou vycházku po Malé Straně a Kampě, během které jsme si zopakovali první pomoc. V 9:30 zamířili zpět na Malostranské náměstí, abychom se zapsali do prezenční listiny, a v 10:00 jsme již v prvním patře Malostranské besedy očekávali slavnostní zahájení soutěže. Zatímco družstev prvního stupně soutěžilo 8, družstev druhého stupně bylo jen 7. Martin Prchal pak pro naše mladší družstvo vylosoval startovní číslo 7, zatímco naše starší družstvo získalo startovní číslo 1, jako "jedničky z jedničky".
Na úvod jsme s naším mladším družstvem vyrazili na svačinu do sídla OS ČČK Praha 1 v Hellichově ulici, zatímco naše starší družstvo začalo na stanovišti číslo 1, které bylo v horní části Malostranského náměstí. Další stanoviště byla ještě u tramvajové zastávky Malostranské náměstí, a také přímo v Malostranské besedě. Našim družstvům se nejlépe vydařily minuty pravdy. Vyhlášení výsledků proběhlo opět v divadelním sále v prvním patře Malostranské besedy. Oba naše týmy se umístily na krásném třetím místě, což znamená velký úspěch. Naše starší družstvo bylo třetí již loni a předloni, ale mladší se hodně zlepšili, přestože v týmu byli i začátečníci. Starší dokázali svůj úspěch zopakovat, i když Alenka stůně, a tak se museli obejít bez této legendy zdravotnických soutěží.
Jsme rádi, že navzdory předpovědím nakonec během soutěže nepršelo, a tak všichni mohli prožít na zlaté dobré Malé Straně příjemný den. Věříme, že v příštích letech budou úspěchy naší mládeže ještě větší.

Zde se můžete podívat na fotky ze soutěže.

Žádné komentáře:

Okomentovat