Cross Prague Tour 2015

V sobotu 13. června se uskutečnila tradiční hra, zvaná Cross Prague Tour. Letos se jí zúčastnili nejen členové páté a sedmé místní skupiny našeho oblastního spolku, ale také členové ČČK ze Štětí.
Sraz jsme měli u naší klubovny v Koubkově ulici, kde byla hra zahájena. Rozdělili jsme se do tří týmů, V našem týmu byli i dva členové ze Štětí. Holky ze Štětí ale zůstaly v týmu se svou vedoucí Naďou Labskou, zatímco ve třetím týmu byli Honza Růžička a Michal Můčka. Pak jsme vyrazili hledat tajemná místa s obálkami.
Každé tajemné místo jsme měli tentokrát poznat podle nějaké slavné osobnosti, se kterou je toto místo spjato. Tajemné osobnosti byly Josef Čapek (Náměstí Míru), Alois Jirásek (Jiráskovo náměstí), Franz Kafka (před Španělskou synagogou), Karel IV. (Křižovnické náměstí), Jan Werich (Kampa), T.G.Masaryk (Hradčanské náměstí) a W.A.Mozart (Bertramka). Hledání některých obálek bylo opravdu složité. Pak jsme měli splnit vždy několik úkolů, které souvisely s daným tajemným místem.
Stanoviště jsme absolvovali v uvedeném pořadí. Když jsme šli přes Kampu, setkali jsme se s holčičím týmem ze Štětí, který tu bloudil, protože si jako první vybral nejodlehlejší stanoviště na Bertramce, zatímco my jsme za stejnou dobu stihli čtyři stanoviště. Když jsme měli za sebou i stanoviště u sochy TGM na Hradčanském náměstí, a zamířili jsme tramvají na Bertramku, začalo prudce pršet. Než jsme ale z tramvaje vystoupili, déšť naštěstí téměř ustal. Na Bertramce jsme ale také nějakou dobu hledali obálku, a tak jsme do cíle dorazili na poslední chvíli. Jako jediní jsme ale stihli projít všech 7 míst.
Náš šestičlenný tým zvítězil. Výsledky byly vyhlášeny v naší klubovně v Koubkově ulici v 16 hodin. Následně byl plánován společný výlet na šlapadla na Vltavě, ale vzhledem k nepříznivému počasí byl výlet odložen na následující středu. I tak ale většinu dne bylo počasí slunečné, takže akce se vydařila.

Zde si můžete prohlédnout fotky z akce

Žádné komentáře:

Okomentovat