Bezpečná třináctka 2016

Bezpečná třináctka je tradiční akce, která se už od roku 2003 každoročně koná na Slunečním náměstí před radnicí městské části Praha 13. Letos se tedy akce konala ve čtvrtek 14. dubna. Naše skupina u svého stánku každoročně představuje svoji činnost široké veřejnosti, kterou také aktivně učíme první pomoc. Zároveň si nejen děti mohou na náměstí prohlédnout techniku složek Integrovaného záchranného systému. Návštěvníci akce mohou spatřit vozidla Záchranné služby, včetně záchranářského kamionu Golem, dále vozidla profesionálních i dobrovolných hasičů, nebo městské i státní policie. Mezi armádní technikou nechybí ani různá historická vojenská vozidla. Největším lákadlem je pro děti ale vždy policejní vrtulník.
U našeho stánku si všichni mohli od 13 do 17 hodin ověřit své znalosti první pomoci. Na ambumenovi jsme vyučovali správný postup při resuscitaci. Také jsme předváděli tlakový obvaz, kterým můžeme zastavit tepenné nebo žilní krvácení.
Během odpoledne jsme na náměstí předvedli také komentovanou ukázku zásahu našich mladých zdravotníků. Děti během těchto ukázek dokázaly zastavit krvácení z předloktí, a také resuscitovat.
Aby se akce vydařila, je důležité i příznivé počasí. I když podle předpovědí to letos nevypadalo vůbec dobře, přípravu zpočátku komplikoval jen vítr. Pršet naštěstí nezačalo, a nakonec vysvitlo i slunce. Domů jsme se všichni vrátili s lítostí, že akce trvala jen čtyři hodiny. Už teď se těšíme na další ročník.

Podívejte se na fotky z akce
Tady je videozáznam naší ukázky první pomoci

Žádné komentáře:

Okomentovat